Home / Haberler / 16 Yaşındaki Eşcinsel Genç İntihar Etti
web site

16 Yaşındaki Eşcinsel Genç İntihar Etti

İlk erkek arkadaşı tarafınca terk edilen eşcinsel genç canına kıydı. Eşcinsel oğlunu yatak odasında ölü gören anne harap oldu.

16 yaşındaki Zenon Bartlett, daha yeni sevgilisinden ayrılmış ve bunun üstesinden gelmeye çalışıyordu.

Barlett, üç senedir eşcinsel olmakla suçlanıyor, okulda diktatörlük görüyordu. Ve yakın bir tarihte eşcinsel bulunduğunu açıklamıştı.

Oğlunun ölümü üstüne derin üzüntü yaşayan anne, ‘Zenon fazlaca fazla hayata dokundu, ailemizin bir parçası olduğundan gurur duyuyoruz’ diyerek oğlunun intihar ettiğini söylemiş oldu.

Anne, oğlunun yakın bir süre ilkin okulu bitirdiğini, tek hayalinin üniversiteye girip, avukat olmak istediğini söylemiş oldu.

‘Adam arkadaşından sıkça bahsederdi. İlk söylediğinde böylesine ciddi bir ilişki bulunduğunu düşünmüyordum, şundan dolayı mutlu görünüyordu, eğleniyordu, bu hislerin nereden oluştuğu hakkında bir fikrim yoktu’ dedi.

‘Onu arayıp onunla konuşabilmek benzer biçimde, keşke yapsaydım söylediğim fazlaca şey var’

‘Tamamı için kendimi fazlaca fena hissediyorum’

Anneye, Zenon’u daha ilkin ilişkisi sona ermeden, boynunda olan ip izleriyle, ormanlık bir alanda iyi mi bulmuş olduğu hakkında sorular soruldu.

Anne ise, ‘Oraya yalnız gitmediği için, niçin oraya gittiğini sormuş oldum’ dedi.

‘Oğlumun tam söylediklerini hatırlamıyorum fakat bana, ‘Artık orada olmak istemiyorum’ benzer biçimde bir şey demişti.

‘Neler bulunduğunu anladım, bu yüzden dışarı çıktım ve oraya gittim ve onu bir çok kez ağlarken buldum, ve ortalama 4 – 5 saat onunla oturup konuştum, boynunda kırmızı bir iz vardı. Bir danışman yada terapistle hitabı icap ettiğini onlarca defa söyledim’

‘Kabul etti ve bana bir tür yardım hattını aradığını ve buluşma aldığını söyleyerek, bildiri gönderdiğini söylemiş oldu.’

Zanon, yaşamını son vermeden ilkin, yakın dostlarıyla buluşmaya başlamıştı.

Bir arkadaşı kendisine, eşcinsel bulunduğunu söylediği için mutlu bulunduğunu ve asla utanmaması icap ettiğini söylemişti.

Davayı soruşturan Polis ise Zanon’un, sorunlarıyla ilgili konuşmak için Childline ile temas kurduğunu tespit etti sadece Zanon, konuşma esnasında kendine zarar vermek istemediğini söylemişti.

Soruşturmayı tamamlayan Short, “Ölüm anında üniversiteye gitmek için planlar yapıyordu ve bir avukat olma yönünde hırsları vardı.” dedi

Zenon çocukluk ve yetişkinlik arasındaki geçiş dönemindeydi. “Alkol ve tütün benzer biçimde yeni şeyler deniyor, yetişkinlerin kullandığı şeyleri.”

‘Daha da önemlisi, eşcinsel bulunduğunu ve sevgilisinin, James Hartman’la bir ilişki yaşadığını tespit etmişti.’

‘Zenon’un, ilişkisinin sona ereceği ihtimalinden bile fazlasıyla etkilenecek, kırılgan bir delikanlı bulunduğunu farkettim.’

Bununla beraber Zanon, duygusal stres ve muhtemelen depresyon emareleri gösteren bir gençti.

‘Tüm bunlara dayanarak, Zenon’un kendi yaşamını almaya niyetli olduğuna karar verdim ve inanırım bu eylemlerinin neticelerini biliyordu.’

“Bu olanları hatırlamayıp, onunla beraber iyi zamanlarda yaşadığınız mutlulukları hatırlamanızı isterim”

Sonucu dinleyen anne, öteki gençlerin ve ebeveynlerinin, bu trajedinin tekrar tekrarlanmasını önlemek için, depresyon emarelerini daha iyi görebileceklerini umduğunu belirtti.

Hakkında admin

Check Also

ODTÜ mezuniyetinde gökkuşağı bayrağı taşıyan öğrencilere müdehale

ODTÜ diploma töreninde özel güvenlik birimleri gökkuşağı bayrağı ve pankart açan öğrencilere saldırdı. ODTÜ LGBTİ+’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir