Home / Haberler / Bu ülkede eşcinsel olmak yasak
web site

Bu ülkede eşcinsel olmak yasak

Orta Afrika’da yer edinen Çad ülkesinin parlamentosu, hem hanım hem de adam eşcinselliğini kabahat haline getirmek için, yeni bir ceza kanununu kabul etti.

Dolayısıyla Başkan İdris Deby engellenmediği sürece, pek ihtimaller içinde olmayan bir halde, eşcinselliği yasal olarak ceza haline getiren ülkelerin sayısı 77’ye çıkacak.

Eşcinselliği yasaklayan bu kanun, ilk olarak 2014’te önerildi, sadece bu sefer ağır bir kabahat olarak sayılacak, eşcinseller 10 yada 15 yıla kadar hapisle cezalandırılabilecek.

Daha ilkin eşcinsellik yüzünden suçlu bulunmuş, fakat cezası ertelenmiş olanlara bile tekrardan ceza verilebilecek.

Ve bu cezalandırma sistemi TchadInfos’a nazaran, polis mahkemesi tarafınca yada tam yargılama yerine, bir düzeltme duruşmasında ele alınacak.

Homoseksüellik tüm dinler tarafınca kınanır. Çad’ın eski başbakanı Delwa Kassire Coumakoye, ‘Tanrı’nın kendisinin reddettiği şeyleri affetmek zorunda değiliz ‘ dedi.

Coumakoye, ‘Çad’da bilhassa başkalarının fikirleriyle yaşadığımız izlenimi edindim. Kendi fikirlerimiz yok! Sadece hükümet için Ceza Kanununun mevcut hükmü, tutucu kamuoyu ile azınlıkların korunması mevzusunda adil bir dengedir’

KAYNAK: gmag 16.12.2016

Hakkında admin

Check Also

ODTÜ mezuniyetinde gökkuşağı bayrağı taşıyan öğrencilere müdehale

ODTÜ diploma töreninde özel güvenlik birimleri gökkuşağı bayrağı ve pankart açan öğrencilere saldırdı. ODTÜ LGBTİ+’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir