Home / Haberler / NATIONAL GEOGRAPHIC KAPAĞINDAKİ TRANS ÇOCUĞA TEHDİT
web site

NATIONAL GEOGRAPHIC KAPAĞINDAKİ TRANS ÇOCUĞA TEHDİT

Meşhur belgesel dergisi National Geographic’in Ocak 2017 kapağında, cinsiyet devrimi başlığı altında yer edinen 9 yaşındaki trans fert Avery Jackson’ın anası, kızının ve kendisinin toplumsal medya üstünden fazlasıyla tehdit aldığını söylüyor.

Geçtiğimiz hafta National Geographic’in Ocak 2017 kapağını yayınlamasıyla ünlenen 9 yaşındaki Avery Jackson’a ve ailesine toplumsal medyadan oldukça çok homofobik söylem yürütüldüğünü iddia eden anası Debi Jackson, ”Bu ithamlar bizi yada ailemizi yıldırmayacak!” dedi.

9 yaşındaki evladı Avery’nin 4 yaşlarındayken kendisini trans bir kız olarak tanımlaması sonrasında, bu durumu kabul ettiklerini ve Avey’ye olabildiğince destek olduklarını söyleyen anne Debi Jackson, ”Bu insanoğlu yalnız toplumsal medya trolleri. Bir işleri yok ve eğlenmek için insanları tehdit ediyor ve aşağılamaya çalışıyorlar.” dedi.

Çocuğunun cinsel yönelimi mevzusunda ona destek olduğundan kendisinin hedef alınmasına alışık bulunduğunu söyleyen anne, ”Trans bireyler aslına bakarsanız bu fobik yaklaşımlara alışıklar. Bunlar bizim karşısında durduğumuz ve savaştığımız şeyler. Beni çocuğumu kabul ettiğim için iğrenç ve sapkın bir anne olarak göstermeye çalışıyorlar, çocuğumu para için kullandığımı iddia ediyorlar. Akrabalarım hakkında informasyon elde edip, bunu toplumsal medyada paylaşarak beni tehdit ediyorlar. Bu insanoğlu kendi düşüncelerine karşı duran herkesi silmek isteyen insanoğlu, kızımı intihara sürüklemeye çalışıyorlar.” diyerek kabahat duyurusunda bulunduğunu deklare etti.

Bir eleştiri de Amerikan Aile Birliği’nden!
Avery ve ailesine meydana getirilen eleştirilerden en büyüğü ise Amerikan Aile Birliği’nden yapılmış oldu. Kurum resmi Feysbuk sayfasından National Geographic kapağıyla ilgili, ”Mecmua, Amerikan toplumu tarafınca tıbbi bozukluk olarak adlandırılan bir yapının reklamını yapıyor” açıklamasını yaparak Avery ve annesinin yaşadıkları transfobik davranışlara destek verdi.

KAYNAK: gzone 24.12.2016

Hakkında admin

Check Also

ODTÜ mezuniyetinde gökkuşağı bayrağı taşıyan öğrencilere müdehale

ODTÜ diploma töreninde özel güvenlik birimleri gökkuşağı bayrağı ve pankart açan öğrencilere saldırdı. ODTÜ LGBTİ+’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir